Brak kategorii

Zostaliśmy zaproszeni

Pani dr. Jolanta Sykut-Cegielka, która pełni patronat merytoryczny nad Fundacją HypoGenek, zaprosiła mnie na otwarcie zmodernizowanej Kliniki Wrodzonych Wad Metabolizmu i Pediatrii w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Choć oficjalne otwarcie odbyło się przed Świętami, w dniu 13 kwietnia 2023 r. miało miejsce otwarcie dla pracowników i współpracowników oraz przedstawicieli pacjentów.

Miałam przyjemność porozmawiać z Panią dr Jolantą Sykut-Cegielską i z Panią dr Anną Siwonią o naszej współpracy. Jako Prezes Fundacji 'HypoGenek’ zależy mi, aby pacjenci mieli możliwość wyboru placówki, w której chcą się leczyć. Bardzo się cieszę, że udało się nawiązać współpracę z Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie. Dzięki temu jako fundacja możemy kierować pacjentów do dwóch instytucji medycznych w Polsce, gdzie osoby z Hypophosphatasią otrzymają profesjonalne wsparcie medyczne:

  • do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi do dr Izabeli Michałus
  • oraz do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie do dr Anny Siwonia.

W dniu 13 kwietnia 2023 r. miałam również możliwość zwiedzenia laboratorium. Oprowadziła mnie po nim mgr Ewa Głąb-Jabłońska, z którą rozmawiałyśmy o nowych możliwościach medycznych w diagnozowaniu różnych chorób i ich leczeniu.

Przestawiam krótki reportaż filmowy z dnia 13 kwietnia 2023 roku

Kamila Anna Dratkowicz

Prezes Fundacji 'HypoGenek’