Wszystkie wpisy

Wkładki ortopedyczne

Wiosną 2018 roku miałam przyjemność zapoznania się z pracownikami firmy „PODOLOGIKA”, która wykonuje wkładki ortopedyczne dla dzieci i dorosłych.

Pierwsza wizyta polegała na dokładnym zaobserwowaniu mojego sposobu chodzenia, zauważeniu gdzie popełniam błędy. Zrobiono odcisk moich stóp i ustalone zostało jak powinny wyglądać wkładki do butów. W listopadzie odebrałam zamówione wkładki adekwatne do moich problemów z poruszaniem się.

Co się zmieniło w moim chodzeniu? Przede wszystkim mam poczucie, że stopa jest bardziej stabilna, stawiana prawidłowo, z odpowiednim naciskiem na odpowiednie partie stopy. Sądzę, że gdybym wcześniej posiadała taką wkładkę – możliwe, że nie nastąpiłoby przeciążenie kości śródstopia, do którego doszło w sierpniu.

Odpowiednie obuwie jak i odpowiednie wkładki wpływają na prawidłową postawę naszego ciała. Często jest tak, że osobom niepełnosprawnym, mającym problemy z poruszaniem, proponuje się ortopedyczne obuwie, które z wyglądu jest zazwyczaj mało atrakcyjne. Dzieci nie zawsze chcą je nosić. Dlatego w niektórych przypadkach może warto pomyśleć o zakupieniu odpowiednich wkładek, które będzie można włożyć do wymarzonych przez dziecko butów? Wtedy rodzic będzie spokojny, że dziecko ma wsparcie ortopedyczne, a dziecko będzie zadowolone, że posiada buty takie same jak jego rówieśnicy.

Z czystym sercem polecamy Pracownię Ortotyki Podologicznej ”Podologika” z siedzibą w Pabianicach na ul. Partyzanckiej 54 🙂